TOPlist

Mezinárodní výstava orchidejí v Drážďanech 2010

sepsala Linda dne 22. 04. 2010

V pátek 26. března brzy ráno jsem se vydala na Mezinárodní výstavu orchidejí v Drážďanech, která se konala v rámci velikonočích trhů Dresdner Ostern.

Frauenkirche v Drážďanech
(1) K Drážďanům neodmyslitelně patří válkou zbořený Frauenkirche, který byl roku 2005 rekonstruován a opětovně vysvěcen.

Do Drážďan jsem vlakem dorazila již v 8 hodin ráno. Takže jsem času před otevřením výstavy využila k prohlídce města. Již několik desítek metrů od hlavního nádraží se nachází známá a oblíbená nákupní zóna, kterou jsem prošla do staré části města. V tuto ranní dobu bylo ještě téměř prázdné a téměř čistá obloha nahrávala mým amatérským snímkům památek.

Zwinger
(2) Další dominantou města je jistě Zwinger.

Poté jsem se již vydala k výstavišti, které je asi půl hodiny pěší chůze od nádraží. Vchod do výstaviště nebylo těžké najít, stačilo jít za prvními návštěvníky. Ve vstupním vestibulu se tvořily hloučky nedočkavců, takže mi došlo, že jsem i přesto dorazila ještě před otevřením výstavních prostorů, tedy před desátou hodinou. Po několika minutách se "brány" otevřely a my mohli vstoupit nejen do orchidejového ráje.

Expozice orchidejí
(3) Expozice orchidejí byly často aranžovány s broméliemi.

Odhaduji, že ve výstavní hale bylo uspořádáno kolem čtyř desítek expozic orchidejí pěstitelů z celého světa.

Expozice orchidejí
(4) Někdy také byly doplněny tillandsiemi.

Nejčastěji byly vidět oblíbené Phalaenopsisy nebo Paphiopedila. Mě velmi zaujaly krásně zbarvené květy Kattlejí a jejich kříženců, malé Pleione nebo zvláště exoticky vypadající Psychopsisy.

Expozice Pleione
(5) Takto vypadala expozice specializující se na malé Pleione.

Avšak kromě expozicí orchidejí byly k vidění i jinak zaměřené výstavní plochy. Obrázek (6) dokazuje, že se výstava konala v předvelikonočním čase. Dále jsme mohli shlédnout také expozici masožravých rostlin nebo ukázky květinových vazeb.

Velikonoční zající
(6) Na výstavě nechyběl i velikonoční motiv.
Expozice na trakaři
(7) V některých případech byly zvoleny netradiční kulisy.
Expozice tillandsií
(10) Expozice zaměřená především na tillandsie.

Prohlédla jsem si již mnoho expozicí a byla zcela ponořena do prohlídky a focení. Ale až u této expozice (11) jsem si plně uvědomila, že výstava je skutečně mezinárodní.

Orchideje z Taiwanu
(11) Expozice z Taiwanu dokládá, že výstava je skutečně mezinárodní.
Melocactus
(12) Zajímavá byla také expozice s orchidejemi plovoucími na vodě.

Ani na této výstavě nechyběli pěstitelé nabízející ke koupi svoje orchidejové výpěstky.

Nabídka prodejců
(13) Nepřeberné množství orchidejí k prodeji.

To jsme prošli halu s výstavou orchidejí. Na výstavišti jsme však mohli shlédnout ještě mnoho dalšího - v rámci Dresdner Ostern. Prohlédla jsem si tak nabídky prodejců zahradních cibulovin, okrasných dřevin, kaktusů a sukulentů. Nechyběly stánky s oděvy, uzenářskými produkty, kořením, sýry nebo mořskými plody. Součástí veletrhu byla také výstava domácích a hospodářských zvířat: psů, koček, papoušků, ovcí, koz, a dalších. V samostatném pavilonu nabízely ženy krásné kraslice, které zde i zároveň zdobily.

A nyní Vás zvu k prohlídce fotografií samotných orchidejí, které naleznete v galerii.

Slc. Coastal Magic
(14) Sophrolaeliocattleya 'Coastal Magic'.
Ikonka NOVĚ KVETE V GALERII
Dahlia \'Baby\'
Dahlia 'Baby'
IkonkaNEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ
IkonkaMÁLO NAVŠTĚVOVANÉ
Primula vulgaris

(2x za den)

Anthurium

(2x za den)

IkonkaVÝSTAVY, VELETRHY